2021.a. juunikuus esmakordselt läbi viidud meie oludes uudne ratsaspordiformaat CHI Pärnu, mis ühendas samasse sündmusesse takistus- ja koolisõidu ning rakendispordi võõrustas sportlasi kuuest riigist, kes kahe nädala peale kokku sooritasid ei vähem ega rohkem kui 1200 starti..

Aasta 2021 oli ülemaailmse pandeemia teine aasta ning korraldajatena olime suure surve all, kuna pea viimase hetkeni ei olnud selge, kas saame oma plaanid teoks teha või mitte. Selgus saabus napid kuu enne sündmust, kui Vabariigi Valitsus lubas taas spordivõistluste korraldamise, kuid seda oluliselt piiratud osalejate arvuga. Võtsime riski ja otsustasime kõigele vaatamata võistlused läbi viia ja kuigi paljugi soovitust jäi teostamata, risk õigustas ennast.

Meie esimene CHI Pärnu sai avalöögi koolisõidu MK-etapiga, millele järgnes samal nädalavahetusel rahvusvaheline rakendispordivõistlus. Koolisõidus oli kohal meie paremik eesotsas Dina Ellermanniga, samuti sportlased Soomest, Rootsist, Lätist ja Leedust. MK-etapi võit läks mäletatavasti Rootsi Gunilla Byströmile hobusega Vectra kui teisena lõpetas meie esipaar Dina Ellermann – Donna Anna. Muide Dinale ja Donna tegid peale Pärnut oma järgmise stardi Tokyos olümpiamängudel. Rakendispordi rahvusvahelises põhiklassis, millest hobuste üherakendite klass, võimutsesid lätlased, kui võidu võttis Dace Sture ja teine oli Anda Pavlovska.

Teine CHI Pärnu nädalavahetus oli takistussõitjate päralt, keda lisaks kohalikele parematele assisteerisid kolleegid Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast. Pühapäevases Grand Prix sõidus oli vastavalt CSI2* nõuetele takistuste kõrguseks 145cm. Võit jäi Eestisse ja seda vägagi stiilselt, kui parimaks osutus ümberhüpetel viimasena starti tulnud vabariigi takistussõidu edetabeli juht Paul Argus, kelle partneriks võidu sepitsemisel oli Freedom. Kui teise koha napsasid endale lätlanna Laura Penele ja Dundas, siis kohad 3 .-8. kuulusid jällegi Eesti takistussõitjatele.

Meie esimese sündmuse kõik tulemused leiate:

Koolisõit: https://online.equipe.com/en/competitions/41201

Rakendisport: https://ratsanet.ee/events/2271

Takistussõit: https://online.equipe.com/en/competitions/41329         

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga