CHI Pärnu tiim on ratasaspordivõistluste korraldamisega tegelenud Maria talus viimasel kolmel aastal, kuid tiimiliikmete  kogemus läheneb kahekümnele aastale. Mitmed tiimiliikmed on osalenud erinevate ratasaspordialade rahvusvaheliste võistluste korraldamises nii Eestis kui mujalgi.

Maria talus on võistlusi vahelduva eduga läbi viidud juba aastast 1995, suurema intensiivsusega aastat 2017, mil viidi läbi rakendispordivõistlus ja alguse sai ratsaspordifestivali idee. Järgneval kahel aastal võeti Maria talus mõõtu lisaks rakendispordile veel takistus- ja koolisõidus ning kestvusratsutamises, millest rakend on olnud rahvusvaheline, teised alad rahvuslikud.

Maria talu asub Pärnu linna Kõpu külas, Pärnu linnast mööda Tõstamaa maanteed 32km kaugusel. Lisaks ratasakeskusele on Maria talu on suurepärane paik nii puhkamiseks kui koolituste ja seminaride korraldamiseks. Otse talu hoovist suunduvad teerajad kaunisse männimetsa, kus on vahva jalutada, matkata, ratsutada või jalgrattaga sõita. Saunamõnusid on võimalik nautida kahes puuküttega saunas.