CHI Pärnu 2024 teine nädal kujunes esimesest pingelisemaks, kui võistlustules olid takistussõitjad ja rakendisportlased ning rahvuslikul tasemel ka kolmevõistlejad ning peaalade võidud võtsid eestlane Urmas Raag ja soomlanna Talvikki Järvinen.

Urmas Raag - Verdict, Riina Rand, Inga Mikelsone @ CHI Parnu 02.06.2024 © Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Rahvusvaheline takistussõiduvõistlus päädis pühapäeval maailma reitingu (Longines Ranking) punkte andnud Grand Prix sõiduga, mille takistuste kõrguseks 145cm. Eestlasest rahvusvahelise kategooria rajameister Renee Nüüd oli disaininud sõitjate tasemele hästi sobinud raja, mille suutis vigadeta läbida seitse võistluspaari, kes omakorda selgitasid parima ümberhüpetel. Sel korral oli teistest üle ülikogenud Urmas Raag, kes võitis hobusega Verdict. Head minekut näitas teinegi meie vanema põlvkonna tituleeritud takistussõitja Gunnar Klettenberg, saavutades hobusega Esprit du Buisson Z kolmanda koha, kui vandus alla vaid kolleeg Raagile ja teise koha saavutanud lätlanna Laura Penelele hobusega Dundas. Kindlasti valmistas rõõmu meie veel noorteklassi kuuluva Triinu Riisbergi kõrge neljas koht hobusega Isthar Esqui, mis näitab, et spordiala tulevik ei ole tume.

Madis Morna - Herbert @ CHI Pärnu 01.06.2024 © Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Takistussõiduvõistluse teise suurema sõidu, mis peeti laupäeval samuti kõrgusel 145cm, lõpplahendus oli eestlastele meeldiv, kuna meie sportlased võtsid suisa viisikvõidu. Parimana lõpetas laupäeval mullu Tallinn International Horse Show GP võitnud Madis Morna hobusega Herbert, kui teine oli Renek Rosenberg hobusega Ciorana TT, kolmas Rein Pill hobusega Geesche ning neljas selgi korral tulevikulootus Triinu Riisberg. Viienda koha pälvis Tarmo Kutsar hobusega Bel Canto.

Laura Penele - Dundas V.D.M. @ CHI Parnu 02.06.2024 © Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Rakendispordis oli põhiklassiks üherakendite 3* võistlus, mis samuti andis punkte maailma edetabelisse. Puhta töö tegi maailma tippkutsarite hulka kuuluv soomlanna Talvikki Järvinen, kes osaledes kahe ekipaažiga võttis nii esimese kui teise koha. Kolmandana lõpetas rootslanna Maria Nyström.

Talvikki Jarvinen - Danser T @ CHI Parnu rakendispordivoistlus 01.06.2024 © Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Kõik CHI Pärnu 2024 mõlema nädala tulemused leiate https://online.equipe.com/shows/62945

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga