Täna algab Pärnus, Maria Talus, Eesti suurim ratsaspordi festival  CHI Pärnu 2022. Üritus on laiahaardeline ja kahe nädala jooksul on kohapeal võimalik näha kolme ratsaspordiala tippe omavahel võistlemas kooli- ning takistussõitjaid ja rakendisportlasi.

Esimene nädalavahetus on pühendatud koolisõidule. Reedel näeme koolisõidu tulevikutähti, kui omavahel konkureerivad rahvuslikul tasemel Eesti Hobusekasvatajate Seltsi karikasarja raames parimad noorhobused ning päeva teises pooles näeme avatud klassides stardis meie lubavaimaid noorsportlasi. Laupäeval ja pühapäeval on kavas rahvusvahelised võistlused, mille krooniks on pühapäevane Maailmakarika etapp koolisõidus. Kõikide kodumaiste koolisõidufännide pöidlad on pihus, sest starti asuvad ka meie olümpiasportlased Dina Ellermann ja Donna Anna. Kõikide koolisõidu klasside peale on konkurentsi pakkumas lisaks kodumaistele ratsutajatele ka sportlased Soomest, Rootsist, Leedust ja Lätist.
 
Teine nädal algab takistussõiduga juba kolmapäeval, 01.juunil, kui starti asuvad EHS ja ESHKS karikasarja raames rahvusliku taseme ratsud ning neljapäevast saab alguse  rahvusvahelise 2* taseme võistlus. Ka siin ei puudu meil olümpiasportlane.-stardis on lõunanaaber Kristaps Neretnieks. Takistussõidu põhisõit on suurima auhinnarahaga 145 cm kõrguste tõketega Grand Prix, mis toimub pühapäeval ja kus on omavahel mõõtu võtmas baltikumi absoluutne paremik. Pärnu Grand Prix annab punkte maailma edetabelisse Longines Ranking

Rakendisportlased võistlevad tasemetel CAI2* ja CAI3* ning neid võib stardis näha kolmel päeval: reedel asutakse mõõtu võtma koolisõidus, laupäeval võistlevad paarid vaatemängulises ja pinevas maratonis ning pühapäeval pannakse paarid lõplikku paremusjärjestusse koonuste tulemusel.

Võistluste kooli- ja takistussõidu stardijärjekorrad ja tulemused leitavad lehelt:
https://online.equipe.com/en/competitions/48228

Rakendispordis https://www.hoefnet.nl/en/kalender-uitslagen-startlijsten/parnu-2022/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga