Päeva kõrgeima, Solar4You auhindadele toimunud CSI2* tasemelise 145 cm sõidu võitis soomlanna Petra Heikkinen hobusel Hurby ajaga 62,97 sekundit. Teise koha võttis lätlanna Anna Arkhipova hobusel Heesamar ajaga 64,63 sekundit. Leedulane Irmantas Grikienis ja Hjustacus Omhg olid sekundi võrra aeglasemad ning pidi seeläbi leppima kolmanda koha ja ajaga 65,39 sekundit. Parima eestlasena esitles ennast Susan Kaleta hobusel Hudson Hornet ajaga 65,57 sekundit, jäädes seega neljandaks.

5-aastaste noorhobuste puhtusele toimuvas parkuuris, kõrgusel 110 cm, moodustus võistlejate paremusjärjestus vaid karistuspunktide põhjal ning esikohta jäid jagama väikseima karistuspunktide arvuga võistlejad. Seega oli klassis lausa 14 võitjat, kel kõigil õnnestus läbida parkuur vigadeta ja normiaja piires. Esikohta jäid jagama: Urmas Raag (EST)– Calinka Esqui, Kristaps Neretnieks (LAT) – Action Bird,Elizabete Krista Jurasa (LAT) – Alba, Susan Kaleta (EST) – Salton, Riina Seder-Zalite (EST) – Vincent Von Seeder, Selena Mändsalu (EST) – Viva La Vie, Andriy Rudiy (UKR) – Belizar Von Seeder, Mihkel Ait (EST) – Miracle, Vanessa Mälberg (EST) – Miracle, Tiit Kivisild (EST) – Zander JT, Petra Heikkinen (FIN) – Maluta, Ville Paloheimo (FIN) – Corinta, Urmas Raag (EST) – Virginia ja Catlin Vatsel (EST) – Vincero. 6-7-aastaste noorhobuste klassi võitis leedulane Kristupas Petraitis hobusel Chico ajaga 25,52 sekundit. Parima eestlasena võitis kolmanda koha Hanno Ellermann hobusel Kristallo ajaga 28,02 sekundit. SConstructionsi auhindadele toimunud CSI2* 120 cm kõrguste takistustega parkuuri valitsesid eestlased ning võidu võttis Soomes treeniv sportlane Madis Morna hobusel Galatejs ajaga 54,67 sekundit. Leedu sportlane Matas Petraitis ja Quidam Stakkato näitasid kiirt minekut juba neljapäevases 130 cm klassis, kus nad teenisid auhinnalise neljanda koha, kuid täna tagas puhas sõit ja aeg 25,59 teises faasis neile võidu.

Rakendi avapäeva suurima konkurentsiga põhiklassi, CAI3* üheste parimaks osutus Soome kutsar Talvikki Järvinen hobusel Danser T. CAI2* H1 klassi võitis Eesti sportlane Ülar Raudsepp hobusel Friidom. 2* tasemel ponipaarides kuulus võit taas põhjanaabritele – Soome kutsar Mia Ventoniemi ponidel HS Luzille Miris ja Lizalie Miris sõitsid välja parima tulemuse. Rahvuslikus madalamas klassis ühestele hobustele oli parim lätlanna Dace Sture hobusel Presto ning rahvuslikus keskmises klassis võitis läti kutsar Anda Pavlovska hobusel Krams. Üheste ponide arvestuses sõitis endale liidripositsiooni välja Norra sportlane Jeanette Lund Stoen ponil Frondraig Cardi Bach.