CHI Pärnu teise nädalavahetuse võistlusprogrammi katsid takistussõitjad ning rakendisportlased, kui takistussõidu Grand Prix võidu viis Leetu Irmantas Grikienis hobusega Hjustacus Omhg ning rakendi kõrgeimas klassis võttis võidupunktid maailma edetabelisse soomlanna Leena Kalalahti.

145cm kõrguste takistustega Grand Prix, mis andis punkte maailma edetabelisse – Longines Ranking, ümberhüpetele pääses kuus sportlast, kellest neli eestlased. Kahjuks ei õnnestunud võitu kodumaale jätta ning leeduka Irmantas Grikienise järel saavutas parima eestlasena teise koha Paul Argus hobusega Jay-Z Bee, kui kolmandaks platseerus Renek Rosenberg hobusega Ciorana TT.

Nädalavahetuse olulisemate sõitudena toome kindlasti välja ka laupäevase 145cm kõrguste takistustega parkuuri, mille võitis soomlanna Petra Heikkinen hobusel Oechie-K , kus teisena lõpetas terve nädalavahetuse heas hoos olnud  Renek Rosenberg hobusega Ciorana TT ning kolmas oli Berit Lehtsaar hobusega C Qastania.

Kindlasti väärivad märkimist noorhobuste finaalid, millest kumab meie ratsaspordi tulevikulootust. Viieaastaste finaal peeti laupäeval, kui parimaks osutus New Holland VDL Catlin Vatseliga sadulas ning pühapäevase 6-7aastaste hobuste finaali võitis Celantina C Susan Kaleta juhtimisel.

Rakendisportlaseid oli tänavu erinevatel põhjustel stardis vähe. Märgime ära, et 3* üherakendite klassis võttis maailma reitingu esikoha punktid soomlanna Leena Kalalahti. Rahvuslikult peetud Eesti rakendispordi karikasarja esimese ja teise koha noppis Riina Rõa, kui kolmas oli Key Kunman.

/Fotod: Külli Tedre-Gavrilov