UUDISED

Esimene CHI Pärnu lükkub aasta võrra edasi

Seoses kogu maailma tabanud koroonapandeemiaga otsustas CHI Pärnu 2020 korralduskomitee tühistada tänavune võistlusprogramm ning suunata kõik jõupingutused järgneva aasta sündmuse korraldamisesse. Erandina ei jää ära rakendivõistlus, mis eelduslikult leiab aset 12.-13. septembril, 2020.a.


Loe lisaks

FEI kinnitas meie koolisõidu MK-etapi juhendi

25. veebruaril, 2020.a. saime läbi Eesti Ratsaspordi Liidu kaudu kinnituse, et Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) on kinnitanud meie rahvusvahelise juhendi, mille suurimaks väljakutseks on Maailmakarika etapp.
Loe lisaks

CHI Pärnu 2020 – Maria talus peetakse rahvusvaheline võistlus kolmel ratsaspordialal

Pärnu linna Kõpu külas asuvas Maria talus on ratsaspordivõistlusi korraldatud mõningaste pausidega alates aastast 1995. Viimasel kahel aastal on talus võõrustatud rahvusvahelisel tasandil rakendisportlasi ning rahvuslikul tasandil kooli- ja takistussõitjaid, samuti kestvusratsutajaid.

Pärast tänavusi, juunikuus toimunud, võistluseid, otsustas korraldustoimkond võtta suund laiemale rahvusvahelistumisele ning viia aastal 2020 läbi rahvusvahelised turniirid takistus- ja koolisõidus ning rakendispordis. Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu kalendrisse on kantud 29.-31. mail, 2020.a. toimuv CDI3* tasemega koolisõiduvõistlus, 30.-31. mail, 2020.a. võtavad rakendisportlased mõõtu tasemel CAI2* ning järgneval nädalal, 4.-7. juuni, 2020.a. takistussõitjad tasemel CSI2*. Kõikidel aladel lisanduvad rahvusvahelistele võistlusklassidele erineva taseme rahvuslikud klassid.

Maria talu peremees Enn Rand, kes plaanib eeloleval sügisel võistlusväljakute renoveerimist viimaks need rahvusvaheliselt aktsepteeritavale tasemele, on samm sammult arendanud oma ratsakeskust, mis seni toiminud valdavalt turismitalule lisateenuseid pakkuva käitisena. Analüüsides viimase kolme aasta võistluste korraldamisega saadud kogemusi, on peremees jõudnud aruteludes mitmete spetsialistidega seisukohale, et keskus suudab pakkuda võistlusvõimalusi kõikidel Eestis harrastatavatel ratsaspordialadel ning seda rahvusvahelisel tasemel. „Järgneval aastal alustame rahvusvaheliselt takistus- ja koolisõidu ning rakendiga, kuid aastal 2021 loodame nimekirja lisada veel kolmevõistluse ja loodetavasti ka kestvusratsutamise, mis mulle endale südamelähedaseim,“ mainis Rand.

Lisaks võistlemisele viivad korraldajad samal perioodil läbi erinevaid teoreetilisi ning praktilisi kliinikuid, seminare ja töötubasid, püüdes koondada hulgaliselt erinevaid hobumajandusega kokkupuutuvaid isikuid.

Kas lugejal tekkis küsimus, miks sündmuse koondnimetuseks CHI Pärnu? Pärnu seepärast, et Maria talu asub juriidiliselt Pärnu linna haldusalal. CHI – Concour Hippique Internationale– tähistab rahvusvahelises ratsaspordis võistlust, kus samaaegselt samas asukohas viiakse läbi rahvusvahelised võistlused erinevatel ratsaspordialadel. Tõlkigem see eesti keelde ratsaspordifestivalina. Tuntuim taoline sündmus on CHIO Aachen, kus pooleteistkümne nädala jooksul võistlevad takistus- ja koolisõitjad, kolmevõistlejad, rakendisportlased ning voltižeerijad.

Loe lisaks